FAQ

Przed zabiegiem niewskazane jest picie alkoholu, napojów z kofeiną, zażywanie narkotyków, antybiotyków (miesiąc przed), aspiryny, leków antydepresyjnych i halucynogennych. Podczas zabiegu należy być zdrowym, nie posiadać infekcji!

Brwi:

Przez miesiąc przed zabiegiem proszę nie wykonywać henny oraz regulacji.

 

Usta:

*Osoby borykające się z wirusem opryszczki proszone są aby tydzień przed ustalonym terminem zaczęły przyjmować heviran.

*Tydzień przed zabiegiem wskazane jest wykonanie peelingu z miodu na ustach tak aby nie były przesuszone i aby nie zalegała na nich sucha skóra.

*Powiększanie ust nie jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego ust jednak zaleca się odczekanie min miesiąca od ostrzyknięcia kwasem hialuronowym.

 

Kreski:

Osoby używające odżywek do rzęs są proszone o odstawienie ich na min miesiąc przed pigmentacja . Stosowanie odżywek powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych w okolicy powieki co skutkuje rozlewaniem się pigmentu i jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu!

  • – pić alkoholu
  • – aktywności fizycznej przez ok 3 dni od wykonanej pigmentacji

– moczyć (wskazane jest  delikatne umycie płatkiem kosmetycznym zwilżonym w wodzie.  Najlepiej co godzinę tylko w dniu zabiegu),

–  korzystać z basenu przez min 7 dni a najlepiej do czasu totalnego wygojenia się pigmentowanego miejsca,

  • – korzystać z sauny, solarium przez min. 7 dni a najlepiej do totalnego wygojenia się pigmentowanego miejsca,
  • – w przypadku pigmentacji ust nie zaleca się wyjazdu na narty oraz wystawiana ust na bardzo niskie temperatury,

– nakładać kremów i makijażu kolorowego na pigmentowane miejsce

– drapać, pocierać, zrywać strupków

– stosować zabiegów u kosmetyczki, peelingów

– proszę zrezygnować z makijażu pigmentowanej powierzchni przez minimum 10 dni

-po wygojeniu proszę pamiętać, aby brwi nigdy nie opalać aby kolor zbyt szybko nie stracił na intensywności (unikać słońca na twarzy i stosować kremy z wysokim filtrem).

Czasowe przeciwwskazania, przez które zabieg powinien być przesunięty na później:

– menstruacja, ciąża, okres laktacji

– infekcje wirusowe i bakteryjne – grypa przeziębienie itp.

– półpasiec, osłabienie odporności, grzybice

– operacje plastyczne, zabiegi z użyciem botoxu i kwasu hialuronowego

– poparzenia słoneczne; jeśli planowany jest w bliskim czasie wyjazd w ciepłe kraje

– trądzik; leki zawierające retinoidy np. izotec, adapalen, tazaroten, tretionoina

– antybiotyki np. erytromycyna, klindamycyna

– leki na bazie sterydów

– opryszczka

– odżywki na brwi i rzęs (zachować minimum miesiąc przerwy)

Przypadki wymagające upoważnienia lekarskiego:

– hemofilia, zakrzepica, cukrzyca

– osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne zażywające leki psychotropowe, uspokajając, nasenne, halucynogenne, antydepresanty

– choroby serca

– choroby związane ze skórą: kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywki, trądzik zwykły, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca skóry

– chemioterapia (odczekać 3 miesiące od zakończenia kuracji)

– choroby gałki ocznej, powiek

– epilepsja

Całkowite przeciwwskazania:

– osoby z reakcjami alergicznymi na pigmenty

– osoby z Wzw B i C

– osoby z wirusem HIV

– guzy nowotworowe

– brodawki (na brwiach)

– czerniaki

– rak skóry

DZIEŃ 1: Kolor jest mocniejszy a brwi mogą wydawać się grubsze niż zamierzałaś mieć. Po pierwsze jest to rana a po drugie brwi są spuchnięte. Spokojnie dajmy im dojść do siebie

DZIEŃ 2: W drugim dniu od zabiegu kolor makijażu jest  jeszcze ciemniejszy niż w dniu zabiegu .Powodem jest tworzący się strupek. W 2 dniu miejsce pigmentowane może być spuchnięte i zaczerwienione. Jeżeli twoje brwi wydają się krzywe spokojnie one są spuchnięte. Jeżeli coś jest nie tak to wyrównamy to na korekcie.

DZIEŃ 3-7: W około 3-7 dnu powinny zacząć schodzić strupki. Nie możemy ich odrywać , muszą zejść samoczynnie. Po zejściu strupków kolor może wydawać się zbyt jasny. Jest to wynik nowego naskórka który podczas złuszczania z dnia na dzień będzie wydobywał kolor pigmentu. Pomimo, ze strupki już zeszły to pamiętaj ze brwi goją się miesiąc dlatego na efekt kocowy jeszcze musisz poczekać.

DZIEŃ 14: Jeżeli kolor po zejściu strupka był jasny to od 14 dnia powinien stopniowo ciemnieć. Dzieje się tak ponieważ stary naskórek musi się złuszczyć aby był widoczny kolor który jest pod nim.

4- 12 TYDZIEŃ: Po nie szybciej niż 28 dniach a nie później niż po 3 miesiącach wykonujemy zabieg korekty. Podczas tego spotkania możemy jeszcze zmienić kolor. Korygujemy wszystkie miejsca które uległy zbyt dużemu wyłuszczeniu.  Pierwsza pigmentacja jest to około 70% wykonanej pracy. Kolejne 30% to zabieg korekty. Pamiętaj ze makijaż permanentny to są 2 wizyty. Nawet jeżeli po 1 wizycie masz jakieś zastrzeżenia to po korekcie będziesz już zadowolona w 100 %

 

Pielęgnacja po zabiegowa:

  •  W dniu zabiegu:
  • Pigmentowane miejsce przemywamy wacikiem nasączonym przegotowana wodą w częstotliwości ok co 1-2 godziny. W ten sposób wycieramy osocze które możne się wydobywać z pigmentowanego miejsca. W ten sposób strupek który się pojawi następnego dnia będzie mniejszy.

2-3 Dzień:

W tych dniach zapominamy o wykonanej pigmentacji i pozwalamy na samodzielne gojenie się pigmentowanego miejsca. Nie smarujemy, nie przecieramy. W przypadku pigmentacji ust możemy je delikatnie zwilżać wodą co da nam ukojenie w mocnym ściągnięciu skóry.

Od 3 dnia:

Możemy zacząć smarować  pigmentowane miejsce ok 1-3 razy dziennie cienką  warstwą bephantenu bądź wazeliny. Smarujemy do momentu aż zejdą strupki