Ile utrzymuje się makijaż permanentny?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.  Na to ile utrzymuje się makijaż permanentny ma wpływ kilka czynników:

 

Pani , która widzicie na zdjęciu odwiedziła mnie po roku od pierwszej pigmentacji. Dla większości taki makijaż jest jest nadał niewymagający poprawy ale tutaj poruszany aspekt indywidualny. Każda z nas jest inna, każdej z nas podoba się coś innego. Jedne Panie wolą makijaże jaśniejsze i delikatniejsze dla innych musi być ciemny i mocny. Ogólnie klientki możemy podzielić na dwie grupy. Blondynki i brunetki 😊 I tak jak blondynki na dopigmentowanie makijażu przychodzą rzadziej tak Panie z ciemnymi włosami zjawiają się u mnie szybciej. Zapytacie dlaczego? Ponieważ kolor pigmentu który się wyłuszcza i delikatnie płowieje jest bardziej widoczny z zestawieniem ciemnych włosów niż kolorem jasnym. Brzmi logiczne nieprawdaż 😊  No cóż kolor włosów może i wybieramy ale uważam że i tak najlepiej mieć taki w którym czujemy się najlepiej a makijaż permanentny tak naprawdę najlepiej jest odświeżyć raz na 1-1,5 roku. Dodatkowo można wymienić parę czynników które maja wpływ trwałość makijażu:

*rodzaj skóry

*indywidualna odporność organizmu

* ekspozycja skóry na promienie słoneczne

* wiek (paniom w dojrzałym wieku makijaż utrzymuje się dłużej, ponieważ w ich organizmach procesy odnawialne w skórze zachodzą znacznie wolniej)

* działania przyspieszające odnowę komórek skóry

* odcień skóry

* kolor pigmentu